Strona główna
Wydarzenia
Tutaj jesteś

Wydarzenia modowe w Krakowie

15 listopada, 2023 wydarzenia modowe w krakowie

Moda to kwestia, która od dawna przyciąga uwagę mieszkańców Krakowa. W mieście odbywa się wiele akcji i wydarzeń związanych z modą, zarówno tych organizowanych przez szkoły, jak i niezależne pokazy mody. Mowa tu o prestiżowych wydarzeniach takich jak Cracow Fashion Week czy Fashion Night UEK, które przyciągają zarówno lokalnych projektantów mody, jak i tych z całego kraju. Niejeden miastowy wernisaż zachwycił już uznanych krytyków mody. Dowiedz się więcej o wybranym show artystycznym w tym dawnym mieście królów!

Pokazy Mody w Krakowie

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez miłośników mody jest Cracow Fashion Week. To prestiżowe wydarzenie stanowi punkt kulminacyjny dla twórców, którzy mogą zaprezentować swoje najnowsze kolekcje. Tegoroczny tydzień mody w krakowie rozpoczął się w dniach 18-26 marca, a sama koncepcja powstała już w 1996 roku z rąk Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Całe Show i pokaz ubrań skradła kolekcja SAP Anny Szczygieł. Fashion Night UEK to z kolei inicjatywa, która gromadzi studentów i uczniów szkół artystycznych oraz osoby związane z branżą stylową, zapewniając im platformę do zaprezentowania swoich talentów i pomysłów. Event organizowany jest w ramach Juwenaliów a na wybiegu można było zobaczyć odzież  m.in. ekspertki i projektantki mody Wioletty Podsiadlik czy Oliwii Jankowskiej. Hasłem przewodnim licznych wernisaży było „innovation in design”. Podczas eventów będziemy mogli zdobyć wiedzę z zakresu twórczego oraz wziąć udział w wykładach i warsztatach poświęconych tematowi. 

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru

W ramach wydarzeń organizowanych przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru odbywają się prestiżowe pokazy dyplomowe, podczas których młodzi designerzy prezentują swoje prace końcowe. Krakowski Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania jest okazją do zaprezentowania kreatywności i umiejętności, które uczniowie rozwijali przez wiele lat nauki. To dzięki niemu liczni, zdolni i młodzi kreatorzy przemysłu stylowego mogą rozpocząć swoją przygodę z tym światem i wyruszyć na szerokie wody. To nie tylko okazja dla nich, ale też dla osób które aspirują na wybiegi i chcą uczestniczyć w pokazach. Rozwój to bez wątpienia hasło przyświecające widowisku, a budynki i ulice po raz czternasty zmienią się w Mediolan.

Projektanci Mody w stolicy Małopolski

Kraków to miasto, które od lat nie tylko pełni ważną funkcję turystyczną i zabytkową, ale również zyskuje coraz większą renomę w świecie mody. Wspierane przez lokalne szkoły artystyczne, młodzi projektanci mają okazję zaprezentować swoje prace podczas takich wydarzeń jak konkurs Cracow Fashion Awards 2023. To doskonała okazja dla nich, aby zdobyć uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Zdecydowanie, krakowskie targi zaliczają się do tych o międzynarodowym zasięgu i powodują dynamiczny rozwój przemysłu modowego. To piękne miasto stanowi stolicę mody a sam event to aktualnie jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w polsce. 

Redakcja mimoda.pl

Cześć! Tutaj redakcja Mimoda, tworzymy zgraną drużynę specjalistów z kilku dziedzin, aby ze starannością móc dzielić się z Wami naszą kilkuletnią wiedzą. Chcemy, żeby strona stanowiła dla naszych czytelników inspirację dla codziennego lifestylu. Kochamy naszą pracę i to Wy jesteście dla nas największą motywacją!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Montale perfumy
restaurant week
maluj i smakuj

Jesteś zainteresowany reklamą?

maluj i smakuj